Szyby zespolone

Składają się z 2, 3 lub 4 tafli szkła, rozdzielonych ramką dystansową, a jednocześnie trwale połączonych ze sobą za pomocą uszczelnienia. Proces produkcji szyb zespolonych w Effect Glass podlega kontroli na każdym z kilku etapów, co w efekcie zapewnia najwyższą jakość gotowych wyrobów. Izolacyjność szyb zespolonych zależy od zastosowanych rozwiązań. Najlepsze parametry zapewniają pakiety trzyszybowe, posiadające dwie szyby ze specjalistycznymi powłokami.
Dodatkowo - w nowoczesnych szybach zespolonych - najczęściej stosuje się tzw. ciepłą ramkę, która jest wykonana ze specjalnego tworzywa o właściwościach izolacyjnych. W ten sposób skutecznie eliminuje się tzw. mostek termiczny, który powstaje w miejscu, gdzie na obwodzie pakietu standardowo metalowa tzn. dobrze przewodząca ciepło ramka łączy obie szyby.

Szyby ciepłochronne

Szyby ciepłochronne inaczej nazywane thermofloat, produkowane są ze szkła niskoemisyjnego miękkopowłokowego, wytwarzanego w procesie „off line” co oznacza, że mają jednostronnie (na całej powierzchni) naniesioną powłokę z tlenków metali szlachetnych. Ta warstewka metalu jest umieszczona w środku szyby zespolonej, nie może więc ulec uszkodzeniu. Powłoka odbija do wnętrza pomieszczeń ciepło. Taka szyba umieszczana jest w zestawie od strony pomieszczenia.

ZALETY szyb ciepłochronnych:

  • redukcja kosztów (zmniejszenie strat ciepła nawet o 30% (w stosunku do zwykłej szyby), współczynnik przenikania ciepła U=1,0 W/(m2K),
  • komfort zimą i latem - szyby ciepłochronne Effect Glass działają w lecie oraz zimą. Latem ograniczają nagrzewanie pomieszczenia, a zimą redukują utratę ciepła,
  • wysoka przepuszczalność światła dziennego, neutralność kolorów,
  • redukcja zjawiska kondensacji pary wodnej w wyniku podwyższenia temperatury szyby,
  • ochrona środowiska naturalnego przez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
  • zmniejszenie promieniowania ultrafioletowego, ochrona zdrowia oraz spowolnienie procesu tzw. „płowienia” podłogi, mebli, tkanin i dywanów.

Szyby bezpieczne i antywłamaniowe

Szyby bezpieczne (np. laminowane) marki Effect Glass to szyby, które w zależności od swej budowy zapewniają różne funkcje: ograniczają ryzyko zranienia odłamkami szkła oraz ryzyko wypadnięcia szyby. Szyby laminowane charakteryzują się również dobrymi parametrami ochrony przed hałasem oraz pozwalają na maksymalną ochronę przed promieniami słonecznymi.

W zależności od przeznaczenia i zastosowania, do zespolenia szyb stosowane jest szkło laminowane, które składa się z dwóch lub więcej tafli połączonych ze sobą za pomocą jednej lub wielu folii PVB (poliwinylobutyralowej). Proces ten odbywa się w autoklawie w temperaturze około 115°C, pod ciśnieniem około 10 at. Podczas przygotowania tafli do klejenia odpompowane jest powietrze z przestrzeni międzyszybowej, w której znajduje się już folia PVB..

Szyby antywłamaniowe w skuteczny sposób zastępują najczęściej stosowane rodzaje zabezpieczeń, takie jak kraty, okiennice, czy rolety antywłamaniowe. Rolety spełniają swoje zadania tylko wtedy, gdy są opuszczone, ale jednocześnie stanowią sygnał dla złodzieja, że w domu nie ma mieszkańców.

Szyby antywłamaniowe uniemożliwiają złodziejom ich wybicie i otwarcie okna od wewnątrz. Wytrzymałość przeszklenia na uderzenia np. kilkukilowym młotem czy siekierą może zniechęcić włamywacza.

Szyby dźwiękochłonne

Zgiełk ulicy, dźwięki aut dobiegające z pobliskiego skrzyżowania, przejeżdżające nieopodal pociągi, a nawet odgłosy bawiących się dzieci – wszechobecny hałas dokucza nam stanowczo za często. Dlatego warto chronić się przed hałasem. Szyby dźwiękochłonne są znacznie grubsze, a zarazem cięższe od standardowych (ze względu na właściwości szkła). Takie szyby mogą być wykonane ze szkła zwykłego, hartowanego lub laminowanego (dwie tafle lub więcej, połączone folią PVB Właściwie w każdym oknie jedna z szyb powinna być grubsza od drugiej przynajmniej o 50%, co umożliwia skuteczne tłumienie dźwięków o różnej częstotliwości. Szyby dźwiękochłonne marki Effector są jednym ze skuteczniejszych sposobów radzenia sobie ze zbyt głośnymi dźwiękami. Miarą właściwości akustycznych szyb zespolonych jest ważony wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw. Wyznacza się go badawczo w akredytowanych laboratoriach akustycznych, w zgodzie ze stosownymi normami, określając tłumienie dla poszczególnych pasm widma od 100 do 3150 Hz. Stosowane w budownictwie szyby zespolone mogą osiągać izolacyjność akustyczną Rw>50dB. Taki efekt można uzyskać przy pomocy następujących sposobów:

  • użycia co najmniej jednej tafli szkła o dużym ciężarze powierzchniowym (np. szkło 6 mm lub grubsze),
  • zastosowanie tafli szkła o różnej sprężystości, a tym samym wykorzystanie właściwości tłumiących szkła klejonego (bezpiecznego),
  • zróżnicowanie grubości szkła. Efekt poprawy tłumienia uzyskujemy, gdy obie tafle różnią się grubością o przynajmniej 50% (np. szkło float 4 mm i szkło float 6 mm). W ten sposób można uzyskać poprawę tłumienia o 2-5 dB. Jest to razem jedna z najbardziej przystępnych metod poprawy własności akustycznych szyby zespolonej,
  • wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem ciężkim. Warto wiedzieć, że wypełnienie przestrzeni międzyszybowej argonem nie wpływa na własności akustyczne szyby. Sposób instalacji szyby nie zmienia izolacji dźwiękowej – i tak w zestawie 44.4/16/4 szyba klejona, antywłamaniowa może być zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna.

Szyby przeciwsłoneczne

Architekci nieustannie poszukują nowych form i materiałów na elewacje, a we współczesnej architekturze szkło znalazło zastosowanie na niespotykaną dotąd skalę. Domy, biura, budynki użyteczności publicznej przepełnione są światłem, ale wysoki stopień przezroczystości szkła może prowadzić do przegrzewania pomieszczeń i wysokiej przepuszczalności promieni UV. Aby do tego nie dopuścić, architekci potrzebują nowoczesnych rozwiązań w zakresie właściwości szyb montowanych w elewacjach, a odpowiedzią na te postulaty są szyby przeciwsłoneczne marki Effector.
W szybach wykorzystywane są szkła produkowane poprzez napylanie warstw metali lub tlenków metali, co pozwala na uzyskanie ultra cienkiej powłoki nadającej jednolity wygląd i najwyższą jakość optyczną.

Zalety szyb przeciwsłonecznych:

  • Zalety szyb przeciwsłonecznych
  • zmniejszenie kosztów eksploatacji, szczególnie w budynkach przemysłowych, dzięki obniżeniu nakładów związanych z chłodzeniem,
  • większy komfort użytkowania pomieszczeń, przyjazne temperatury, nawet latem,
  • szyby przeciwsłoneczne zatrzymują ok. 50 – 76 % energii słonecznej, dzięki czemu można uzyskać doskonałe własności ochrony przed słońcem.

szyby dekoracyjne (ornamentowe)

Szyby dekoracyjne to szyby wykonane ze szkła ornamentowego, których zadaniem jest zmniejszenie przejrzystości, przy zachowaniu dobrej przepuszczalności światła. Z tego względu powierzchnia takiej szyby z jednej strony ma odciśnięty powtarzalny wzór (ornament). Wykorzystywane zwłaszcza w celach dekoracyjnych.

Szkło ornamentowe stosowane w szybach dekoracyjnych Effector jest szkłem o zmniejszonej przejrzystości, wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni.
Ze względu na wysokie walory użytkowe i dekoracyjne ten rodzaj szkła ma zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, np. jako przeszklenia do ścianek działowych i drzwi w domach prywatnych, miejscach użyteczności publicznej oraz w zestawach termoizolacyjnych.
Szeroka gama wzorów i kolorów pozwala architektom i dekoratorom wnętrz na swobodne kształtowanie przestrzeni.

Zalety szkła dekoracyjnego:

  • możliwość uzyskania różnorodnych efektów świetlnych oraz różnego stopnia zaciemnienia,
  • pięć poziomów prywatności, określanych od 1 (najmniej zasłaniające) do 5 (najbardziej zasłaniające),
  • szeroki wybór oferowanych wzorów,
  • unikalne walory dekoracyjne,

Dystansowe ramki międzyszybowe

Dystansowe ramki międzyszybowe to niezbędny element przy produkcji szyb zespolonych, tworzący odstęp między szybami.
Effect Glass oferuje następujące rodzaje ramek:

  • aluminiowe o grubości 6 – 24 mm,
  • ze stali ocynkowanej o grubości 10 - 18 mm,
  • ze stali nierdzewnej o grubości 10 – 16 mm,
  • z tworzywa sztucznego tzw. ciepła ramka o grubości 8 – 24 mm.

Zastosowanie szkła niskoemisyjnego oraz wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym powoduje znaczny wzrost izolacyjności cieplnej szyby zespolonej, jednak jej krawędzie są od siebie oddzielone i połączone materiałami o znacznie wyższej przewodności cieplnej. Powstaje w ten sposób mostek cieplny, który umożliwia przepływ energii od ciepłej szyby wewnętrznej do zimnej zewnętrznej, czego następstwem może być kondensacja pary wodnej na powierzchni szyby, zwłaszcza w pomieszczeniach o nadmiernej wilgotności. Rozwiązanie tego dość częstego problemu stało się możliwe dzięki zastosowaniu ciepłej ramki.

Zalety ciepłej ramki:

  • dobra izolacja
  • energooszczędność
  • maksymalne współczynniki przenikania ciepła (budownictwo pasywne)
  • zwiększenie żywotności okna.

Rodzaje ciepłej ramki:

Ramka dystansowa Swisspacer Advance charakteryzuje się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Aluminiowa bariera gazoszczelna zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed utratą gazu, a zarazem przed przedostawaniem się wilgoci z zewnątrz. Dzięki tym właściwościom wydłuża ona maksymalnie żywotność szyby zespolonej marki Effector oraz redukuje na stałe koszty ogrzewania.

Ramka dystansowa Swisspacer Ultimate – to ciepła ramka najnowszej generacji, wyróżniająca się najmniejszym przewodnictwem cieplnym. Wykonana jest z materiału o specjalnych właściwościach, wzbogacona cienką warstwą specjalnej folii high-tech, która pozwala w 100% wyeliminować przedostawanie się gazów uszczelniających i pary wodnej. Supernowoczesna bariera gazoszczelna ramki Ultimate jest równie skuteczna w eliminacji przedostawania się gazów i pary wodnej, jak warstwa folii wykonana z takich metali jak aluminium czy stal. Idealna do szyb dwu- i trzykomorowych dzięki silnej, sztywnej budowie. Jej półmatowe wykończenie nie odbija się w szybach, ani nie narusza czystych linii szklenia.

Zadzwoń, a my stworzymy dla Ciebie niepowtarzalne rozwiązania

O NAS

Firma zajmuje się produkcją, sprzedażą, montażem stolarki z aluminium (okna, drzwi wejściowe, drzwi przesuwne)

Adres:  Borowa 169B

Telefon: (+48) 14300100

Email: biuro@winplus.pl

FIRMA
OSTATNIE POSTY
alu

maj 25, 2023

alu

czerwiec 1, 2023

ZAPRASZAMY W GODZINACH
  • Pon - Pt8.00 - 16.00
  • Sobota7.00 - 10.00
  • NiedzielaZamknięte